the_jubjub_bird: (Default)
2017-06-26 07:44 pm

Яцка Качмарскего вам в ленту - Реабилитация коммунистов

Niepotrzebna jest do tego żadna filozofia,
Żeby wiedzieć, że stworzenia akt - wymaga ofiar.
Cóż dopiero, gdy się tworzy nowe świata zręby,
Kiedy składa się ofiary i popełnia błędy.
By się jednak sprawiedliwość spełniła dziejowa,
Czas ofiary błędów - z czasem - zrehabilitować.
Tym co wieku pół już w grobach - odpoczynek wieczny;
Długa lista ofiar czeka na Sąd Ostateczny.
Komunista, by się dostać na wspomnianą listę
Musiał być zabity przez innego komunistę.

Grona mędrców komunizmu po nocach się pocą
Kto zasłużył na wskrzeszenie, a jeśli - to po co?
Kto się jeszcze przydać może, bo już chodzą słuchy,
Że marksiści potajemnie - wywołują duchy.
Jeden odpadł, bo przed światem prawdy się nie schowa:
Nie zamordowanoby go? To sam by mordował.
Inny też się nie nadaje, choć objęty czystką,
Gdyby żył - to jeszcze gorzej działoby się wszystko.
Niechby się inaczej zgięła historii sprężyna,
A rehabilitowalibyśmy dziś - Stalina.

Jednak dobrze jest pokazać raz całemu światu,
Że omyłki mogą się przydarzyć nawet katu.
I że kocha swe ubite potomstwo Ojczyzna
I potrafi - choć po latach - do błędów się przyznać.
Więc z powagą mówią, wznosząc stos zbutwiałych liści:
Jacy by z nich byli dzisiaj dobrzy komuniści!
Materializm historyczny na nowość się wybił
Udowadnia naukowo - co by było, gdyby...
Powie ktoś, że w tej balladzie intencja nieczysta...
Jam po prostu jest rusofil -
Antykomunista.
the_jubjub_bird: (Default)
2017-06-25 01:41 pm

CNN - a very fake news

CNN wetted its collective pants in public
On June 22, 2017, CNN.com published a story connecting Anthony Scaramucci with investigations into the Russian Direct Investment Fund,” CNN said in a statement late Friday night. “That story did not meet CNN’s editorial standards and has been retracted. Links to the story have been disabled. CNN apologizes to Mr. Scaramucci.”

The statement was sent out very late Friday evening on CNN’s Twitter account.
the_jubjub_bird: (Default)
2017-06-19 08:27 pm

Swimming season

Вчера открыли купальный сезон. Вода в нашем Северном море довольно теплая, градусов 18 точно есть.
the_jubjub_bird: (Default)
2017-06-14 08:28 pm

RIP

Zmarł najstarszy Żołnierz Niezłomny

Zmarł major Andrzej Kiszka "Dąb". Najstarszy Żołnierz Wyklęty w listopadzie skończyłby 96 lat.
Andrzej Kiszka ps. "Dąb", "Leszczyna", "Bogucki" urodził się 1921 w Maziarni. Był żołnierzem Batalionów Chłopskich, Armii Krajowej, Narodowej Organizacji Wojskowej.
Gdy zakończyła się II wojna światowa został członkiem antykomunistycznego Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.
Został wydany przez mieszkańca wsi. Sąd skazał go na dożywocie. Po 10 latach został zwolniony z więzienia. Andrzej Kiszka ubiegał się o kasację, jednak sąd w Lublinie odrzucił wniosek.
W 2016 r. Minister Obrony Narodowej awansował go do stopnia majora. Natomiast prokurator generalny rozpoczął procedurę kasacji wyroku. Sprawa będzie kontynuowana.
http://niezalezna.pl/100566-zmarl-najstarszy-zolnierz-niezlomny
the_jubjub_bird: (Default)
2017-06-14 10:09 am

Skorumpowana Platforma Obywatelska

Polskiej Żegludze Morskiej grozi bankructwo, a prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne próbują rozgryźć największą aferę korupcyjną III RP, która doprowadziła do takiej sytuacji – ustaliła „Gazeta Polska”.

Polska Żegluga Morska (PŻM) to nadzorowane przez Skarb Państwa przedsiębiorstwo morskie działające w branży armatorskiej. Jego majątek to kilkadziesiąt miliardów złotych, w tym przede wszystkim pływająca po całym świecie flota 54 statków. Dziś PŻM, zarządzana przez ostatnie jedenaście lat przez Pawła Szynkaruka, znajduje się na skraju bankructwa. Przedsiębiorstwo jest zadłużone na ok. 1,5 mld zł. To nie przypadek. Pięć lat temu Centralne Biuro Antykorupcyjne odkryło korupcję przy zawieraniu umów spedycyjnych i rozstrzyganiu przetargów. Z ustaleń „Gazety Polskiej” wynika jednak, że to był tylko wierzchołek góry lodowej. Obecnie CBA wraz z Zachodniopomorskim Wydziałem Zamiejscowym ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej (WZPK w Szczecinie) prowadzi jedno z najbardziej skomplikowanych i wielowątkowych postępowań w Polsce. Akta śledztwa liczą 100 tomów, a dodatkowe załączniki zawierają w sumie 200 tys. stron dokumentów. Śledczy sprawdzają, czy przez lata w PŻM działała zorganizowana grupa przestępcza, która za łapówki zawierała niekorzystne dla przedsiębiorstwa kontrakty na spedycje, remonty, a także zakup i sprzedaż statków.

„GP” ustaliła, że jeden z wątków prowadzonego śledztwa dotyczy umów zawieranych przez PŻM na modernizacje i remonty statków ze spółką kolegi wpływowego zachodniopomorskiego polityka PO – Sławomira Nitrasa. Czy skandal w PŻM będzie jedną z największych afer III RP?

Jak pisze "GP" - kluczowym wątkiem badanym przez śledczych są okoliczności zakupu przez PŻM w ostatnich dwunastu latach 38 statków za kilka miliardów złotych. Te intratne zlecenia w okresie rządów PO–PSL otrzymały głównie chińskie stocznie. Część zgarnęły zakłady w Japonii. Może to dziwić. W tym czasie polskie stocznie bankrutowały z powodu braku zleceń. Z nieoficjalnych informacji „GP” wynika, że śledczy sprawdzają, dlaczego PŻM przepłaciła za chińskie statki, tracąc przy tym setki milionów złotych. Z analizy posiadanej przez prokuraturę wynika, że były one kupowane w okresie hossy na rynku armatorskim. To oznacza, że były wówczas nawet dwa razy droższe.

Np. cztery statki, jakie PŻM zakupiła w jednej z japońskich stoczni, na samej górce hossy, kosztowały około 47 mln dol. każdy. Te same statki na początku 2017 r. można było zamówić za 22 mln dol. Oznacza to, że tylko na tych czterech masowcach PŻM przepłaciła około 100 mln dol.

– Tak nie robi nikt na świecie znający tę branżę – denerwuje się Paweł Brzezicki, komisarz PŻM, do niedawna wiceminister gospodarki morskiej. To właśnie on otrzymał od szefa resortu – Marka Gróbarczyka – misję uratowania narodowego armatora. Sytuacja nie jest jednak prosta. PŻM jest zadłużona na 1,5 mld zł.

Zakup statków z chińskich stoczni był bowiem finansowany z kredytów, które oprócz PKO BP udzieliły PŻM także zagraniczne banki, głównie norweskie i holenderskie. Okoliczności zawarcia tych umów również badają szczecińscy śledczy. Wszystko dlatego, że – jak wynika z ustaleń „GP” – są one skrajnie niekorzystne dla przedsiębiorstwa. – Przykładowo kredyt był wzięty na 10 lat. Tymczasem bank już po sześciu latach mógł zażądać od PŻM natychmiastowej spłaty pozostałej części. Jeśli przedsiębiorstwo nie miałoby pieniędzy, wówczas bank zabierał częściowo już spłacone statki – tłumaczy osoba znająca materiały śledztwa.

Z nieoficjalnych informacji „GP” wynika, że niedawno jeden z zagranicznych banków skorzystał z tego zapisu. W efekcie PŻM musi znaleźć do końca miesiąca kilkadziesiąt milionów złotych, aby nie stracić praktycznie już spłaconych statków. Jeśli się nie uda, wówczas przedsiębiorstwo będzie bliskie bankructwa.
http://niezalezna.pl/100531-gdy-umieraly-polskie-stocznie-po-zamawiala-statki-w-chinach
the_jubjub_bird: (Default)
2017-06-08 07:20 pm

General Election

Just went to the polling station with my wife and voted Tory. Ours is a safe Tory seat bot nonetheless...
the_jubjub_bird: (Default)
2017-06-07 08:49 pm

I hope that tomorrow May will get at least 100 MPs majority.

Corbin victory or a hung parliament would be a disaster for the country.
the_jubjub_bird: (Default)
2017-06-06 10:06 pm

British WWII veterans

These are real veterans.

Looking at them I realise that Russian so-called  'veterans' are mostly either fakes or those who quashed Hungarian uprising in 1956 or run roughshod over​ Czechs in 1968.

the_jubjub_bird: (Default)
2017-06-04 05:01 pm

Стили журнала

А что, старый стиль уже вернуть нельзя, все? Опять рукожопые админы СУПа что-то усовершенствовали?
the_jubjub_bird: (Default)
2017-06-03 03:37 pm

Приоритеты путинского режима
Министр строительства и ЖКХ Михаил Мень заявил, что помощь ипотечных заемщиков может составить до 2,5 млрд рублей. Об этом он сообщил в интервью «Газете.Ru».

«Я думаю, что эта сумма должна быть где-то в два раза меньше, чем в рамках предыдущей поддержки. На наш взгляд, 2–2,5 млрд (рублей) может быть серьезным подспорьем для людей, которые оказались в сложной жизненной ситуации», — сказал Мень.

Он также подчеркнул, что в течение последнего года проводилась активная работа по поддержке людей, которые попали в сложную жизненную ситуацию.

Ранее министр финансов России Антон Силуанов сообщил, что он не видит оснований для возвращения программы субсидирования ипотеки.
the_jubjub_bird: (Default)
2017-05-29 09:24 am

Kłamstwo Platformy Obywatelskiej na temat katastrofy smoleńskiej

Osiem fragmentów ciał znajdowało się w trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. O tej skandalicznej sprawie napisał dziś dziennik „Fakt”. Internauci przypominają wypowiedzi polityków PO, którzy zapewniali o staranności ekshumacji i badaniu szczątków ofiar tragedii.

- Myślą państwo, że chodzi o małe części ciała? To bardzo się państwo mylicie - powiedziała dziennikarzom wdowa po generale Kwiatkowskim, która wraz z córkami uczestniczyła w ekshumacji i badaniu szczątków, które prowadzili śledczy.

Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych gen. Bronisław Kwiatkowski, jeden z najbardziej doświadczonych polskich oficerów, zginął na lotnisku Siewiernyj. Miesiąc po katastrofie skończyłby 60 lat. Prokuratura dokonała ekshumacji jego zwłok na początku kwietnia na cmentarzu salwatorskim w Krakowie. Sekcja trwała 18 godzin.

    Byłyśmy świadkami profanacji ciała mojego męża... Skrępowali go sznurkiem w czarnej folii budowlanej. Ponieważ ciała są zamknięte w metalowym wkładzie bez dostępu powietrza, zachowały się w całkiem dobrym stanie, to nie są same kości. W trumnie męża były mniejsze i większe fragmenty innych ciał: części głów, dodatkowe kończyny z biodrami i miednicą, dodatkowa ręka... Wśród nich fragmenty ciał ofiar, które były już ekshumowane i teraz będą musiały mieć kolejne, dodatkowe pogrzeby - ujawniła Krystyna Kwiatkowska.    Naszym zdaniem to celowe działanie, a nie pomyłka. Tak więc pytam: dlaczego zwierzchnicy Generała, Prezydent Bronisław Komorowski i szef MON Bogdan Klich jako kolejni w historii powielali rosyjskie kłamstwa o godnym potraktowaniu naszych bliskich tak, jak przez ponad 50 lat polskie władze powielały rosyjską wersję o Katyniu? - powiedziała.    To jest kolejny dramatyczny przykład na to, jakie procedury były wtedy stosowane, a właściwie - jak niechlujnie były przeprowadzane wszystkie czynności związane z pierwszymi dniami po tragedii, która się wydarzyła w Smoleńsku - ocenił wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

Jego zdaniem, jest to również „kolejny dowód na kłamstwa Platformy Obywatelskiej, która mówiła, że wszystko odbywało się w obecności polskich lekarzy i wszystko było przeprowadzone zgodnie z procedurami”.
the_jubjub_bird: (Default)
2017-05-27 07:19 pm

Żelazny argument

"Co z tego, że jeden z 7 tysięcy uchodźców zrobi zamach w Polsce, zabijając dziesięciu naszych obywateli, skoro uratujemy 6999 pozostałych. Tak wypowiadała się dziś w TVN24 Anna Pamuła - reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".
http://niezalezna.pl/99550-szok-w-tvn24-jeden-uchodzca-zrobi-zamach-w-polsce-ale-za-uratujemy-innych

Może ta pani zaproponuje siebie jako ofiarę?
Nie doczekamy się.
UPD - dla tych, które​ nie rozumieją polszczyzną, przekład:
"Что с того, что один из семи тысяч беженцев совершит теракт в Польше, убив десять наших сограждан, зато мы спасем 6999 остальных". Так заявила на канале TVN24 Анна Памула - корреспондентка, связанная с Газетой Выборчей ( Газета Выборча - либеральное издание, поддерживающее партию Туска Гражданская Платформа).
Довольно людоедская арифметика, не правда ли?
the_jubjub_bird: (Default)
2017-05-26 08:52 pm

Polish Prime Minister hit it on the spot!

    Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. Nie damy się zaszantażować i nie ulegniemy poprawności politycznej!

- grzmiała premier Szydło. - Diametralna różnica między nami a opozycją jest taka, że rząd absolutnie nie zgadza się z utopią niekontrolowanego otwarcia granic. My potrafimy dostrzec zagrożenia stąd płynące - dodała.

Ale to nie był koniec. Jak mówiła, Polska "nie zgodzi się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej". Podkreśliła, że terroryści posunęli się "o krok dalej", "bo uderzyli w najbardziej niewinnych i bezbronnych". - Uderzyli w dzieci. Chcecie się na to zgodzić? Chcecie doprowadzić do tego, by Polska była bezbronna? - pytała retorycznie posłów opozycji. W końcu zwróciła się z pytaniem - i apelem - do wszystkich krajów na kontynencie.

    Dokąd zmierzacie? Dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci!

- zakończyła swoje wystąpienie Szydło.
This is the lady that has both guts and balls, not like snowflake liberals.
the_jubjub_bird: (Default)
2017-05-25 08:02 pm

May tells Trump to stop bloody leakers or take the consequences

Donald Trump has vowed to "get to the bottom" of US leaks over the Manchester bombing and said the culprit should be "prosecuted to the fullest extent of the law".

The US President has been warned by Theresa May that the fact sensitive information about the investigation has repeatedly been handed to American media could undermine the “special relationship” between the two countries.

Amid a major transatlantic row over leaks of key evidence in the US, ministers say that shared intelligence being leaked in the US risks compromising the fast-moving inquiry.
http://www.telegraph.co.uk/news/2017/05/25/manchester-arena-bombing-latest/

I most sincerely hope someone will end up serving 20-25 years in  Marion, Illinois.
the_jubjub_bird: (Default)
2017-05-24 11:15 pm

Obama' remaining leakers to the most truthful paper angered Mrs May

Theresa May is expected to raise UK concerns over the leaking of intelligence about the Manchester bomb attack to the US press when she meets Donald Trump on Thursday.

British ministers have voiced their anger to American counterparts after photographs apparently showing bloodstained fragments from the Manchester concert bomb were published in the New York Times (NYT).

The pictures appeared a day after the bomber's name was briefed to the US media against the wishes of Greater Manchester Police, and just hours after Home Secretary Amber Rudd issued a plea to US authorities not to leak material about the atrocity.

The disclosure is regarded as "completely unacceptable" by Britain, both because of the distress it may cause families of those killed or injured and because of the risk it could complicate ongoing investigations.

The row - which goes to the heart of the close intelligence-sharing relationship between the transatlantic allies - provides an awkward backdrop to the Prime Minister's meeting with President Trump at the Nato summit in Brussels.
A Whitehall source said: "We are furious. This is completely unacceptable.
http://www.telegraph.co.uk/news/2017/05/24/theresa-may-expected-raise-us-intelligence-leaks-donald-trump/

I wonder, is it just plain stupidity on their and NYT part or it is done on purpose?
the_jubjub_bird: (Default)
2017-05-22 09:07 pm

Quod licet Iovi....

It seems Macron could invite Putin to Versailles without angering all the progressives and all the progressive MSM. I wonder if that was done by Trump what a load of bile we would see on all the channels.
the_jubjub_bird: (Default)
2017-05-14 06:07 pm

That's just the start. Expect more of this lunacy.

If not for Brexit we might be forced to follow suit.
Germany Confiscating Homes to Use for Migrants
Authorities in Hamburg, the second-largest city in Germany, have begun confiscating private dwellings to ease a housing shortage — one that has been acutely exacerbated by Chancellor Angela Merkel's decision to allow more than two million migrants into the country in recent years.

City officials have been seizing commercial properties and converting them into migrant shelters since late 2015, when Merkel opened German borders to hundreds of thousands of migrants from Africa, Asia and the Middle East. Now, however, the city is expropriating residential property units owned by private citizens.

In an unprecedented move, Hamburg authorities recently confiscated six residential units in the Hamm district near the city center. The units, which are owned by a private landlord, are in need of repair and have been vacant since 2012. A trustee appointed by the city is now renovating the properties and will rent them — against the will of the owner — to tenants chosen by the city. District spokeswoman Sorina Weiland said that all renovation costs will be billed to the owner of the properties.

The expropriation is authorized by the Hamburg Housing Protection Act (Hamburger Wohnraumschutzgesetz), a 1982 law that was updated by the city's Socialist government in May 2013 to enable the city to seize any residential property unit that has been vacant for more than four months.

The forced lease, the first of its kind in Germany, is said to be aimed at pressuring the owners of other vacant residences in the city to make them available for rent. Of the 700,000 rental units in Hamburg, somewhere between 1,000 and 5,000 (less than one percent) are believed to be vacant, according an estimate by the Hamburg Senate.
Socialists and Greens in Hamburg recently established a "hotline" where local residents can report vacant properties. Activists have also created a website — Leerstandsmelder (Vacancy Detector) — to identify unoccupied real estate in Hamburg and other German cities.
https://www.gatestoneinstitute.org/10352/germany-migrants-property-rights#.WRgh7UJGF4E.twitter